TL’deki düşüşe Ukraynalı turizmcilerden yorumlar: “Fiyatları etkilemez”

TL’nin ciddi değer kaybı Ukrayna’da da gündemdeki yerini koruyor.

Bu haber 15 Ağustos 2018 - 7:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İnterfaks ajansının görüştüğü Ukraynalı turizmciler, tur operatörleri ile Ukraynalı oteller arasında anlaşmaların dolar ve euro üzerinden yapıldığını, bu nedenle TL’deki değer kaybının tur fiyatlarına olumsuz yansımasının beklenmediğini söyledi.

Tez Tour Genel Müdürü Aleksandr Novikovskiy, “TL’deki düşüş bugün Türkiye tur paketi fiyatlarına hiçbir şekilde yansımıyor. Sezon sona eriyor, yeni kontratlar kasım-aralık döneminde imzalanacak. TL’deki değer kaybı sürerse, bu durum seneye fiyatlara yansıyabilir” dedi.

Novkovski, Türkiye’de iç turizmde talep azalması yaşanması halinde, Türk otellerin yurt dışındaki tur operatörlerine indrime gidebileceğini belirtti. Ukraynalı turizmci ayrıca, sert devalüasyon nedeniyle maliyetleri artan otellerin fiyatları yukarı çekme ihtimali olduğuna da dikkati çekti.

Ukrayna Turizmi Geliştirme Merkezi Müdürü Vladimir Tsaruk, “Bu sene Türkiye’de turizm açısından çok iyi geçiyor, dolayısıyla fiyatlarda artış olması düşük ihtimal. TL’deki değer kaybı, Türkiye’de alışveriş yapmak isteyen Ukraynalı turistler için avantaj” dedi.

Tur operatörü Join UP’tan yapılan açıklamada ise, “Türkiye’de bu yıl turist patlaması var ve talep arzın üzerinde. Rus ve Avrupalı turistlerin ülkeye geri dönmesiyle turist sayısında ciddi artış oldu” denildi.

15.8.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.