Timoşenko’nun iddiası: “Koronavirüsten ölenlerin sayısı aslında çok daha fazla”

Ukrayna’da eski başbakan, muhalefetteki Vatan Partisi (Batkivşina) lideri Yuliya Timoşenko, ülkede koronavirüse yakalanan ve virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının “açıklanandan çok daha fazla olduğunu” iddia etti.

Bu haber 16 Mart 2020 - 16:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ukrainskaya Pravda’nın haberine göre parlamentodaki konuşmasında koronavirüs önlemlerine değinen Timoşenko, “Ne dediğini bilen birisi olarak iddia ediyorum: Bizde (Ukrayna’da) açıklanandan çok daha fazla vaka ve ölüm var, ama bunu bilmiyoruz” dedi.

Ülkedeki koronavirüs vakalarıyla ilgili gerçek istatislerin ortaya konulması gerektiğini belirten Timoşenko, “Kimin hatalı olduğuyla uğraşma vakti değil, acilen bu istatistikleri belirlemeliyiz. Ukrayna’yı ve halkı kurtarmak birleşmeşiyiz” diye konuştu.

“Ukrayna’nın ve dünyanın sanılandan daha büyük bir tehditle karşı karşıya olabileceğini” öne süren eski başbakan, “Medya, çok hafif ateşi olan ya da nezle olan kimselerin dahi nereye başvurmaları gerektiğini göstermeli. Bugün sıradan insanlar, bu testi evden yaptırmak için nereye başvurmaları gerektiğini bilmiyor” ifadelerinde bulundu.

Ukrayna’da şu ana kadar beş kişide koronavirüs tespit edilirken, virüs nedeniyle bir kişi hayatını kaybetti. Virüse yakalanan 39 yaşındaki bir erkeğin ise tamamen iyileştiği açıklandı.

16.3.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.