Timoşenko çark etti: “Saakaşvili’nin yanında değilim, Rus ajanları kaos yaratabilir”

“Kiev’de on binlerce sivil Rus ajanı var. Talimat gelirse, iktidarı ele geçirip, kaos yaratabilirler.” Bu açıklama, eski Ukrayna Başbakanı, muhalefetteki Vatan (Batkivşina) Partisi lideri Yuliya Timoşenko’dan geldi. Timoşenko, bugüne kadar protesto gösterilerinde yan yana durduğu Mihail Saakaşvili ile artık aynı safta yer almadığını açıkladı.

ICTV kanalında katıldığı yayında önemli açıklamalar yapan Timoşenko, “Saakaşvili ile aynı siyasi ekipte değiliz. Kiev’deki Oktyaborskiy Sarayı’nın işgal edilmesini kınıyorum. İşgalciler (Rusya’yı kastediyor), bundan faydalanabilir. Talimat gelmesi halinde, Kiev’de bugün sivil olan on binlerce Rus ajanı iktidarı ele geçirebilir. Bu, öngörülemeyen bir kaosa yol açar” dedi.

Timoşenko ve eski Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, Poroşenko yönetiminin “diktatörlük kurma” girişiminin önüne geçmek istediklerini açıklamıştı.

Poroşenko’nun imzasıyla Ukrayna vatandaşlığından çıkarıldıktan sonra Ukrayna pasaportuyla önce ABD’ye, ardından Polonya’ya giden Saakaşvili, Timoşenko ile birlikte ülke sınırını zorla geçerek Ukrayna’ya geri dönmüş ve halka sokağa çıkma çağrısı yapmıştı.

20.12.2017

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.