TİKA’dan Ukrayna’nın eğitim altyapısına destek

TİKA, Ukrayna’da eğitim alanında destek faaaliyetlerini sürdürüyor.

TİKA tarafından Ukrayna’nın Vinnitsa ili Pogrebişe ilçesinde 2 Nolu Genel Eğitim Okulunun fiziki altyapısı güçlendirildi.

Projenin açılış törenine Pogrebişe Valiliği Eğitim Departmanı Müdürü Zinayida Butenko, Pogrebişe 2 Nolu Genel Eğitim Okulu Müdürü Petro Korotun ve TİKA Ukrayna Program Koordinatörü Hacı Bayram Bolat katıldı.

Valilik adına TİKA’ya teşekkür eden Butenko, “Bölgemizi ziyaret ederek bizlere şeref verdiniz. Okulun pencere ve kapılarını yenileyerek ilimizde eğitim alanında paha biçilmez bir yardım sağladınız” dedi.

Daha sonra söz alan okul müdürü Petro Korotun, “TİKA’nın uzattığı yardım eli sayesinde okulumuzun ısı kaybı sorunu ortadan kalktı, daha az yakıt tüketiyoruz, ama en önemlisi, çocuklar ve öğretmenler artık kaliteli bir ortamda eğitimlerini sürdürebiliyorlar” diye konuştu.

TİKA Ukrayna Program Koordinatörü Hacı Bayram Bolat ise, “Bu okulun fiziki altyapısını güçlendirerek özellikle okulun enerji tasarrufuna katkı sağladık. Karşımdaki çocukların sevgi ve mutluluk dolu gözlerini görünce, Ukrayna’nın geleceğinin parlak olacağından hiç şüphem yok” dedi. Ardından öğrenciler, Bolat’a evde topladıkları çiçekleri hediye etti.

Pogrebişe 2 Nolu Genel Eğitim Okulu 1995 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Hâlihazırda 360 öğrenciye eğitim imkânı sağlayan okulda 40 öğretmen ve 24 personel çalışıyor. Vinnitsa’ya bağlı Pogrebişe ilçesinin nüfusu 11 bin kişi.

17.10.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.