THY Ukrayna’da yeni bir noktaya uçuyor

thy

AA’nın haberine göre, THY’nin Atatürk Havalimanı’ndan hareket eden tarifeli uçağı, İvano Frankivsk’e ilk inişinde havalimanında itfaiyenin su takıyla karşılandı.

Karşılamada, Türkiye’nin Odessa Başkonsolosu Cemil Ufuk Toğrul ile Ukraynalı bazı yöneticiler de yer aldı.

Sefer nedeniyle THY Pazarlama ve Satış Başkanı Ziya Taşkent ve davetlilere şehrin geleneksel ekmeği ikram edildi.

Taşkent, bir otelde yapılan hattın tanıtım toplantısında İvano Frankivsk ile Ukrayna’da yedinci şehire uçmaya başladıklarını söyledi.

THY’nin sadece 45 gün önce buraya sefer başlatma kararı aldığını dile getiren Taşkent, “Başlayan bu seferlerle beraber THY, Ukrayna’nın en büyük yabancı hava yolu şirketi olma vasfını daha da güçlendirmiş oldu.” diye konuştu.

Taşkent, bu ülkeye haftalık 55 sefer düzenlediklerini ifade ederek, 2015’te iki ülke arasında 500 binden fazla yolcu taşıdıklarını bildirdi.

THY Doğu Avrupa ve Balkanlar Satış Başkan Yardımcısı Mert Dorman da bölgede büyümeyi devam ettireceklerini belirterek, Türk ve Ukraynalı yolcular açısından hattın önemine değindi.

Konuşmaların ardından açılış nedeniyle pasta kesildi.

Ukrayna’da Kiev, Odessa, Lviv, Dnipropetrovsk, Herson ve Zaporoje’nin ardından uçulacak 7’nci nokta olan İvano Frankivsk’e seferler, haftanın her günü karşılıklı icra edilecek.

31.3.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.