THY, Harkov seferlerine başladı (FOTO ALBÜM)

acilis

THY’nin Harkov uçuşları renkli bir açılış töreni ile start aldı.  Türk Hava Yolları’na ait Airbus A321 tipi yolcu uçağı dün 163 yolcusuyla Harkov Havaalanı’na iniş yaptı. İlk sefere Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur’un yanı sıra, THY Ukrayna Genel Müdürü Dinçer Sayıcı, Türkiye Kiev Büyükelçiliği Müsteşarı Özgün Talu ve Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrey Sbiga da katıldı. THY uçağı su takıyla karşılanırken, apronda düzenlenen törende kurdele kesimi yapıldı.

THY Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, Türkiye ile Ukrayna arasında kimlikle seyahatin yakın bir zamanda faaliyete geçeceğini belirterek, “Bu yeni gelişme ve THY’nin yeni seferleri hem sosyal hem ekonomik açıdan işbirliğini artıracak” dedi.

Haftada dört kez olarak planlanan Harkov seferlerinin 30 Mayıs tarihinin ardından her gün yapılacağını belirten Ahmet Olmuştur, “Harkov tarifesini hem doğuya hem batıya bağlantı verecek şekilde kurgulayacağız. THY 120 ülkeye uçarak dünyada en fazla ülkeye uçan havayoludur. An itibarıyla Kharkiv’i tüm dünyaya THY kalitesiyle bağlamış bulunuyoruz “ dedi. Olmuştur, THY’nin Ukrayna hattında da 6 yaşından genç uçaklardan oluşan filoyla hizmet vereceğini söyledi.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Sbiga ise törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Geçen yıl Ukrayna’dan 1 milyondan fazla kişi Türkiye’ye gitti. 200 bin Türk vatandaşını da biz Ukrayna’da misafir ettik. 15 Mart’ta imzalanan ve iki ülke arasında kimlikle seyahati mümkün kılan anlaşmanın devreye girmesiyle ekonomik ilişkilerimiz daha da ivme kazanacak. Ortak bir geçmişimiz var, ortak bir geleceğimiz de olacak.” (UkraynaHayat, DHA)

31.3.2017

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.