Tatilde Kiev’de kalacaklara renkli öneriler

Kievv

 

Truhanov Adası’nda plaj partisi

plaj

Truhanov Adası’nda yer alan “YBK (Yujnıy Bereg Kieva)” adlı plajda bu hafta sonu Ukrayna’nın ünlü DJ’leri ile coşku doruğa çıkacak. 25-26 Haziran tarihlerinde saat 22.00’de başlayacak partilere giriş ücretsiz.

 

Açık havada sinema festivali

sinema

Sienama tutkunları için Kiev’de bu hafta sonu sıradışı bir etkinlik var. Podol sahilinde düzenlenecek Sinema Festivali’de, Ukrayna yapımı 33 kısa metrajlı film, gece boyunca dev ekrana yansıtılacak. Saat 23.30’da başlayacak festival sabahın ilk ışıklarına kadar devam edecek. Etkinliğe giriş ücretsiz.

 

Slav kültürü festivali

slav

Tarihe ve kültüre meraklıysanız ve açık havada renkli bir etkinlik arıyorsanız bu festival tam size göre. Başkentin yaklaşık 30 kilometre dışında bulunan, Kiev’in antik çağlardaki görünümünü günümüze taşıyan Kievskaya Rus (Kiev Rusyası) Parkı bu hafta sonu ilginç etkinliklere ev sahipliği yapacak. Cumartesi ve pazar günleri (25-26 Haziran) saat 10.00’da başlayacak Slav Kültürü Festivali’nde, Slavlara özgü oyunlar, yarışmalar, danslar renkli görüntüler oluşturacak. Ateş şovlarının ve çocuklar için özel etkinliklerin de yer alacağı festivalde, el işi ürünler de görücüye çıkacak.

 

Ahşap heykeller festivali

ahsap

Kiev’de sanat ve doğanın içiçe geçtiği bir etkinlik daha: Usta heykeltraşların elinden çıkan ahşap heykeller, hafta sonu (25-26 Haziran) boyunca Puşa Voditsa’da sergilenecek.

24.6.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.