Tarım arazilerinin satışıyla ilgili hükümetten son açıklama: “Ekim ayında…”

Ukrayna’da uzun süredir gündemde olan ve birçok Türk yatırımcının da yakından ilgilendiği, tarım arazilerinin satışının serbest bırakılması konusunda son gelişme…

Bu haber 23 Ağustos 2017 - 11:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

112 kanalının haberine göre, Ukrayna Tarım Politikası ve Gıda Bakan Yardımcısı Maksim Martınyuk, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, tarım arazilerinin satışının serbest bırakılmasını öngören yasa tasarısının önümüzdeki ekim ayında parlamentoda görüşüleceği bilgisini verdi.

Bakan, öncelikle, tarım arazilerinin satışına yönelik uygulanan moratoryumun kaldırılmasının şartlarının belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Tarım arazilerinin satışının serbest bırakılmasının, moratoryumun getirdiği birçok sorunun ortadan kalkmasını sağlayacağını belirten Bakan Yardımcısı, “Fakat aynı zamanda toprak sahiplerinin haklarının korunmasının da garanti altına alınması gerekiyor” dedi.

Ukrayna’da bugün tarım arazilerinin satışı yasak. IMF’nin, Kiev’e sağladığı kredilerin devamı için öne sürdüğü şartlardan biri tarım arazilerinin satışına yönelik moratoryumun kaldırılması.

23.8.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.