Sağlık Bakanlığı: “Karantina en az 12 Mayısa kadar uzatılabilir”

Ukrayna’da 24 Nisana kadar uzatılan karantina uygulamalarının akıbetinin yarın (22 Nisan) belli olması bekleniyor. Sağlık Bakan Yardımcısı ve Başhekim Viktor Lyaşko, yasakların en az 12 Mayısa kadar uzatılacağı tahminini açıkladı.

Bu haber 21 Nisan 2020 - 7:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karantina uygulamalarının devam edip etmeyeceği konusunda RBK Ukraina ajansına açıklamalarda bulunan Lyaşko, “Çarşambayı bekleyin. Bakanlar Kurulu toplantısında karantinanın uzatılması ya da hafifletilmesi yönünde karar verilecek” dedi.

Başhekim, karantina uygulamalarının en az 12 Mayıs tarihine kadar uzatılmasını beklediğini, ancak konuyla ilgili kararı hükümetin vereceğini söyledi.

“Salgın mayıs başında pik yapabilir”

Öte yandan Başbakan Denis Şmigal, Ukrayna’da koronavirüs vaka sayısının mayıs ayının başında zirve noktasına ulaşmasının bekendiğini açıkladı.

Şmigal, salgının tepe noktasının görülmesinin ardından ekonomiye yönelik krizle mücadele önemlerinin uygulanmaya başlanacağını kaydetti.

Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, vaka sayısında çok ciddi artış yaşanmaması halinde, karantina uygulamalarının bazılarının mayıs ayında hafifletiletilebileceğini açıklamıştı.

21.4.2020

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.