“Rusya’nın Türkiye yasağını kaldırması Ukraynalı turistler için fiyatları artırır mı?

Bu haber 12 Temmuz 2016 - 8:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

tatil8

Ubr.ua, turizm sektörünün temsilcilerine, Rusya’da Türkiye’ye tur satışlarının aktif olarak başlamasının Ukraynalı turistler için olası etkilerini sordu.

Önümüzdeki günlerde Türkiye turlarının fiyatlarında yüzde 20-30 artış bekleyen uzmanlar, ancak bunun sezondan kaynaklandığına, Rusya’da satışların başlamasının Ukrayna’daki tur fiyatlarına ciddi bir etkide bulunmasının öngörülmediğine işaret ediyor.

Sitenin sorularını yanıtlayan Tez Tour yöneticisi Arkadiy Maslov, “Temmuz ortasından ağustos sonuna kadar Türkiye turlarının fiyatları her zaman daha yüksek olur. Nisan-mayıs döneminde, ağustos ayı için Türkiye’de 5 yıldızlı bir otele iki kişilik bir haftalık tur paketini bin dolara almak mümkünken, uçuştan bir iki hafta önce bu turların fiyatları bin 500 dolar civarında” şeklinde bilgi verdi.

Rusya’da satışların başlamasının Ukrayna’da fiyatlara ciddi etkisinin beklenmesiğini belirten turizmci, “Evet, Rusya’da günde 4-5 bin tur satılıyor, bu da 10 bin turist demek. Ama bu sene sezon kısa olacak, temmuz ortasından ekim sonuna kadar. Dolayısıyla oteller fiyatları yükseltmeyecekler” diye onuştu.

12.7.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.