Rusya’dan Erdoğan’a Ukrayna tepkisi: “İlişkiler zorlaşır”

Bu haber 21 Eylül 2016 - 17:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

erdogan-poroshenko-14

Erdoğan BM Genel Kurulu için gittiği ABD’nin New York kentinde Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’yla bir araya gelmişti.

Ukrayna Devlet Başkanlığı’na göre, Erdoğan bu görüşmede, Ankara’nın Rusya ile ilişkilerini yeniden iyileştirmesinin, Türkiye’nin ‘Kırım’ın ilhakını tanımama ve Kırım Tatarlarına yönelik hak ihlallerini’ kınama yönündeki tutumunu değiştirmeyeceğini ifade etti.

“ERDOĞAN İLERİ GİTMESİ HÂLİNDE NEYİ RİSKE ATACAĞINI BİLİYOR”

Sputnik News’ün haberine göre Erdoğan’ın bu açıklamaları karşısında Rusya’dan tepki gecikmedi. Federasyon Konseyi Savuma Komitesi Başkan Yardımcısı Klintseviç, “Erdoğan’ın Ukrayna’yı desteklemek için protokol gereği söylenmiş sözlerden daha ileri gideceğini sanmıyorum. Zira bunun olması hâlinde neyi —henüz yeni yeni iyileşmeye başlayan Rus-Türk ilişkilerini- riske atacağını anlıyor” dedi.

“TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI BİR PİYANOYU AYNI ANDA BİRKAÇ KİŞİYLE ÇALMAYA ÇALIŞIYOR İZLENİMİ BIRAKIYOR”

“Fakat söz dediğiniz de her zaman içi boş sesler değildir. Böylelikle Türkiye’yle olan ilişkilerimizin belirli sınırları olduğu ve pek çok koşula bağlı oldukları bir kez daha doğrulanmış oldu” vurgusunu yapan Klintseviç, şunları söyledi: “Türk Cumhurbaşkanı bir piyanoyu aynı anda birkaç kişiyle çalmaya çalışıyor izlenimi bırakıyor. Eminim ki Rus Dışişleri bunu dikkate almış ve gerekli çıkarımları yapmıştır.”

21.9.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.