Rusya ve Ukrayna halkı aynı görüşte: “Avrupa’da yeni savaşlar çıkabilir”

Yapılan bir anket, Rusya ve Ukrayna halkının büyük bölümünün Avrupa’da savaş çıkması ihtimalinden dolayı endişe duyduğunu gösterdi.

Münih Güvenlik Konferansı tarafından yaptırılan “Security Radar 2019” araştırmasına göre, Rusya vatandaşlarının yüzde 59’u, Ukrayna vatandaşlarının yüzde 60’ı Avrupa’da yeni savaşların yaşanabileceğini düşünüyor.

Kommersant gazetesinin aktardığı araştırma sonuçlarına göre Rusyalıların yüzde 64’ü, Ukraynalıların yüzde 63’ü, Ukrayna krizinin ülkenin kendi sorunu olduğu ve dış müdahaleler olmadan çözülmesi gerektiği görüşünde.

Rusya vatandaşlarının yüzde 50’si Ukrayna’ya barış gücü gönderilmesine karşı çıkarken, Ukraynalıların yüzde 50’si ise ülkelerinde barış gücü bulunmasını istiyor.

Rusya, Sırbistan, Almanya ve Letonya vatandaşlarının büyük bölümü Rusya’ya yönelik yeni yaptırımların uygulanmasına karşı çıkıyor.

Diğer yandan Ukraynalıların yüzde 66’sı, Polonyalıların yüzde 62’si Moskova’ya yönelik daha sert yaptırımların uygulanmasından yana olduğunu söylüyor. (turkrus.com)

12.2.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.