Putin: “Ukrayna mutluluğu okyanus ötesinde aramamalı”

“Ukrayna mutluluğu okyanus ötesinde aramamalı, komşularıyla anlaşmalı.” Bu açıklama Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den geldi.

Putin, Brezilya’da düzenlenen BRICS zirvesinde, Kazakistan’ın ilk Devet Başkanı Nursultan Nazarbayev’in Rusya ile Ukrayna liderleri arasında arabuluculuk yapma önerisini değerlendirdi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile telefonda görüşmeye devam ettiğini belirten Rus lider, “Kendisi ile irtibat halindeyiz. Rusya, Normandiya formatının korunmasından yana, başka bir seçenek yok. Mutluluğu okyanus ötesinde aramamalı, komşularıyla anlaşmalılar” dedi.

Kazakistan’ın ilk Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’nin Kazakistan’da bir araya gelmelerini teklif etmişti. Nazarbayev, Zelenskiy’nin Kazakistan’da Putin ile görüşmeyi kabul ettiğini söylemişti.

Ukrayna’da iktidardaki Halkın Hizmetkarı Partisi’nin Parlamento Grup Başkanı David Arahamiya, Donbass krizinin çözümünün görüşülmesi beklenen Normandiya Dörtlüsü zirvesinin (Ukrayna, Fransa, Almanya, Rusya) 20 Aralık 2019 tarihine kadar yapılmasının planlandığını açıklamıştı.

15.11.2019

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.