Poroşenko’dan Timoşenko için Madura benzetmesi: “Venezüella’da da böyle yaptılar”

Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu, rakip Ukraynalı siyasilerin söz düellosuna sahne oldu. Poroşenko, Timoşenko’yu üstü kapalı eleştirirken Venezüella ve Madura örneğini verdi. Timoşenko ise yolsuzluk iddialarını bir kez daha gündeme getirdi.

Unian ajansının bildirdiğine göre, Davos Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen “Ukrayna Kahvaltısı”nda konuşma yapan Devlet Başkanı Petro Poroşenko, 31 Marttaki devlet başkanlığı seçimlerinde en güçlü rakibi olması beklenen Timoşenko’ya Venezüella örneğini vererek üstü kapalı göndermede bulundu.

Timoşenko’nun hanelerde kullanılan doğal gaz fiyatlarında ciddi indirime gitme vaadini ima eden Poroşenko, “Halk için bazı ürünlerin fiyatını piyasa fiyatlarının altına çekmek, Venezüella’da Chavez’in, Madura’nın yaptığını yapmaktır. Bu insanların refah seviyesinin nasıl olduğunu şimdi televizyonlarda görebilirsiniz. Madura’ya, popülizme, sorumsuz siyasilere ‘Hayır’ demek için milyonlarca insan sokağa döküldü” dedi.

Davos’ta gazetecilere konuşan Timoşenko ise, “Asıl o kendini Madura ile kıyaslasın. Devlet başkanlığı seçimleri öncesi askerlerimize verdiği maaş sözünü tutmadı. Her askere sağlık sigortası sözü verdi, yolsuzluklara ‘Sıfır tölerans’ dedi, kendi şirketlerini satacağını söyledi. Burada eleştirmek yerine, hesap vermesi gerekiyordu” diye konuşu.

24.1.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.