Poroşenko: “Kasımda AB’yle vizeler kalkacak”

porosenko14

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Basın Sözcülüğünden yapılan açıklamada, “Jean-Claude Juncker ve Donald Tusk, Ukrayna vatandaşları için vizesiz rejime geçilmesini hızlandırmak için gereken her şeyi yapacaklarını açıkladılar” denildi.

Poroşenko, düzenlediği basın toplantısında Rus bir gazetecinin, “AB ile Ukrayna arasında vizesiz rejimin başlayacağına inanıyor musunuz?” sorusunu yöneltmesi üzerine, “Rus kanallarına aslında demeç vermiyorum. Ama bu sizin için özel, yazın bunu. Ukraynalılar kasım ayından itibaren AB’ye vizesiz seyahat edebilecek. Günün birinde Rusya vatandaşlarının da bu imkanı elde etmesini diliyorum” dedi.

Ukrayna Cumhurbaşlanı Poroşenko, geçtiğimiz ağustos ayında yaptığı açıklamada da, AB’nin Ukrayna’ya vizeleri “ilerleyen haftalarda” kaldırmasının beklendiğini söylemişti.

AB üyesi ülkelerin içişleri ve adalet bakanlarının Lüksemburg’da geçen haziran ayında bir araya geldiği toplantıda, Türkiye, Ukrayna, Gürcistan ve Kosova için vize muafiyeti kararının ertelenmesi kararlaştırılmıştı.

20.10.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.