Poroşenko: “Rusya yanlısı güçler seçimlerde intikam peşinde”

“Ukrayna’da devlet başkanlığı seçimlerinde Rusya yanlısı adaylar ‘beşinci kol’ faaliyeti yürütmeye hazırlanıyor.” Bu açıklama Devlet Başkanı Petro Poroşenko’dan geldi.

Bu haber 02 Ocak 2019 - 7:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.


Poroşenko, Nv.ua sitesinde yayımlanan yazısında, seçimlerde “Rusya yanlısı güçlerin rövanş alma tehdidi bulunduğunu” savundu.

Seçimleri “demokrasi sınavı” olarak nitelendiren Poroşenko, “Bizim için seçimler daha zorlu, çünkü savaş şartlarındayız. Rusya yanlısı güçlerin açıkça ya da gizli şekilde rövanş alma tehdidi olduğu ortada. Rusya yanlısı adayların ortak hareket ederek beşinci kol faaliyeti yürütme niyetleri artık görülüyor” ifadelerinde bulundu.

Bazı adayların popülist vaatlerde bulunduklarını da ileri süren Devlet Başkanı, “Söz verme müzayedesi başladı. Birileri, doğal gaz fiyatını yüzde 50, diğerleri yüzde 75 indireceklerini söylüyor. Herhalde enerjiyi bedava yapacaklarına dair yemin etmeye de hazırlar” yorumunu yaptı.

Ukrayna’da devlet başkanlığı seçimi 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak.

Anketkerde oyu en yakın rakibi Yuliya Timoşenko’nun altında gözüken Poroşenko, henüz yeniden aday olup olmayacağını açıklamadı.

2.1.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.