Poroşenko: “Kiev’de büyük çapta terör saldırılarını önledik”

Ukrayna’da başkent Kiev başta olmak üzere ülke genelinde büyük çaplı terör saldırılarına ve devlet başkanına yönelik suikaste hazırlanan bir kişinin yakalandığı açıklandı.

Ukrayna medyasında yer alan haberlere göre, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, ülkenin doğusunda tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Rusya yanlısı Donetsk Halk Cumhuriyeti’nden, Ukrayna’nın kontrolündeki bölgeye geçmek isteyen Vladimir Ruban adlı kişinin, beraberindeki çok sayıda silah ve mühimatla birlikte yakalandığını açıkladı.

Kendine general süsü veren, Donetsk Halk Cumhuriyeti ile Ukrayna arasında esir değişimine yönelik müzakereleri yürüten ve Rus gizli servisi FSB ajanlarını Ukrayna’ya yerleştirme misyonunu üstlendiği iddia edilen Ruban’ın, başkent Kiev başta olmak üzere ülke genelinde ses getirecek kanlı terör eylemleri organize ederek, Ukrayna’da yeni bir kaos ortamı yaratmayı amaçladığı öne sürüldü.

Zanlının, devlet başkanı başta olmak üzere üst düzey devlet görevlilerine yönelik suikast hazırlığında olduğu da iddia edildi.

Ukrayna Güvenlik Servisi Başkanı Vasiliy Gritsak da, Kiev’de ve Ukrayna’nın diğer kentlerinde yakında yapılması planlanan büyük çapta terör eylemlerinin alınan önlemler sayesinde önlendiğini açıkladı.

9.3.2018

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.