Poroşenko, Clinton ile görüştü: “Size minnettarım”

porosenko2

BM Genel Kurulu’na katılmak için New York’a giden Poroşenko, Hillary Clinton ve eski ABD Başkanı Bill Clinton ile görüştü.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Basın Sözcülüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Hillary Clinton’ı Ukrayna’nın doğusundaki gelişmelerle ilgili bilgilendiren Poroşenko, “Ukrayna bugün, tüm uygar dünyayı birleştiren özgürlük ve demokratik değerler için mücadele ediyor” dedi.

Açıklamada, “Rusya’nın saldırganlığına karşı” transatlantik birliğinin ve dayanışmasının güçlendirmesinin önemini vurgulayan Poroşenko ve Clinton’ın, Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımların etkisinin de altını çizdiği bildirildi.

Poroşenko’nun, “Benim için bu görüşme çok önemli. Ukrayna’nın egemenliğini, toprak bütünlüğünü ve bağımsızlığını desteklemeye yönelik net duruşunuzdan ve son iki yılda yapılan reformlara olan desteğinizden dolayı size minnettarım” diyerek Clinton’a teşekkür ettiği kaydedildi.

Ukrayna’da yapılan reformlar hakkında bilgi almak isteyen Clinton’ın ise, “Bu, Ukrayna’da Rusya saldırısı altında hayata geçirilen gelişimleri ve değişimleri tartışmak için güzel bir fırsat” dediği belirtildi.

20.9.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.