“Pegasus Hava Yolları, Ukrayna’da yeni yatırım planlıyor”

Ukrayna’daki uçuş ağını genişleten Pegasus Hava Yolları”nIn, ülkede iştirak açmayı planladığı belirtildi. Şirketten daha sonra yapılan açıklamada ise bu konuda henüz somut bir adım olmadığı duyuruldu.

Pegasus Hava Yolları Satış ve Ağ Planlama Müdürü Emre Pekesen, Forbes dergisine yaptığı açıklamada Ukrayna pazarının şirket için önemini vurguladı.

Pegasus’un, Ukraynalı yatırımcıların çoğunlukta olduğu ve Ukrayna lisansı ile uçacak bir şirket açmak için Ukrayna Altyapı Bakanlığı ile görüşmelerde bulunduğunu belirten Pekesen, “Ukrayna pazarında yeteri kadar hizmet verilmiyor. Sadece Ukrayna Uluslararası Hava Yolları aktif durumda. Ukrayna, nüfusu ve ekonomik büyümesi fazla olan büyük bir ülke” dedi.

Pekesen, şirketin Ukrayna iştirakini açması halinde Ukrayna içinde de uçuş yapacağı bilgisini verdi.

AA’nın haberine göre ise Pegasus Hava Yolları, Ukrayna’da bir iştirak kurmak için görüşmeler yaptığına dair çıkan haberlere ilişkin, “Şirketimiz, uzun vadeli büyüme stratejileri doğrultusunda, iş modelini Türkiye dışına da taşımak ve büyütmek amacıyla, sektöründeki çeşitli fırsatları sürekli olarak değerlendirmektedir. Ancak mevcut durumda bu çerçevede kamunun bilgilendirilmesini gerektirecek somut bir gelişme bulunmamaktadır.” açıklamasında bulundu.

14.11.2017

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.