Pegasus, Ankara-Kiev uçuşlarına başlıyor: Gidiş-gönüş 91 dolar

peas

Pegasus Hava Yolları, 7 Aralık 2016 tarihinden itibaren Ankara ile Ukrayna’nın başkenti Kiev arasında haftanın dört günü karşılıklı direkt sefer düzenleyecek. Şirket, düşük tarifeli Ankara-Kiev uçuşlarında Ukrayna başkentinde Julyanı Havaalanı’nı kullanacak.

Avianews.com sitesine Pegasus yetkililerinden yapılan açıklamada, Kiev-Ankara seferlerinin saatlerinin İstanbul, İzmir, Bodrum, Erkan, Umman, Erbil gibi kentlere Ankara üzerinden aktarmalı yapılacak uçuşlar düşünülerek ayarlandığı belirtildi.

Pegasus Hava Yolları’nın Kiev-Ankara uçuşlarının gidiş-dönüş “ekonomik” sınıf bilet fiyatı 91 dolar olarak belirlendi. Ankara aktarmalı Kiev-İstanbul biletleri 125 dolardan, Kiev-Antalya biletleri 180 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulmaya başlandı.

Pegasus Hava Yolları Ankara’dan Kiev’e salı ve cuma günleri 22.45’te, perşembe günleri 07.00’de, pazar günleri 11.30’da uçacak. Kiev-Ankara seferleri ise çarşamba ve cumartesi günleri 05.30’da, perşembe günleri 09.00’da, pazar günleri 13.30’da düzenlenecek.

Türkiye ile Ukrayna arasında kısa süre önce karşılıklı uçak seferlerinin sayılarının artırılması konusunda anlaşma imzalamıştı.

Uluslararası Ukrayna Hava Yolları da geçtiğimiz günlerde Ankara-Kiev seferlerine başlamıştı.

3.11.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.