Parlamentoda müstehcen mesaj skandalı: Eski İstanbul Başkonsolosu, özür diledi

Ukrayna’nın eski İstanbul Başkonsolosu ve Parlamento Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Bohdan Yaremenko’nun, parlamento oturumu sırasında cep telefonunda bir hayat kadınıyla mesajlaştığı ve çöpçatanlık uygulamasını kullandığı görüntüler ülke gündeminde.

Daha önce Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu görevinde de bulunan Ukrayna Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Bohgan Yaremenko’nun, parlamento oturumunda bir yasa tasarısının oylandığı sırada, cep telefonunda bir hayat kadınıyla mesajlaştığı ve çöpçatanlık uygulamasında farklı kadınların fotoğraflarını incelediği görüntüler Ukrayna medyasına yansıdı.

İktidar partisi Halkın Hizmetkârı’ndan milletvekili olan Yaremenko, ilk açıklamasında, parlamentoda milletvekillerinin özel telefon görüşmelerini takibe alan gazetecilere “tuzak kurmak için” bu mesajları attığını ve konuya dikkat çekmek istediğini ileri sürdü. Daha önce bazı Ukraynalı milletvekillerinin parlamento oturumu sırasında yaptıkları özel telefon mesajlaşmalarının gazeteciler tarafından kaydedilmesi tepki çekmişti.

Yaremenko, daha sonra ise ailesinden, partisinden ve devlet başkanından özür diledi. Ukraynalı siyasetçi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Atılan tüm adımlar aynı derecede doğru olmayabiliyor. Düşüncesiz davranışımla sorun yaşattığım eşimden, çocuklarımdan, partimden ve devlet başkanından özür dilerim” ifadelerinde bulundu.

31.10.2019

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.