Parklar, restoranlar, kuaförler, mağazalar… İşte Kiev’de karantinadan çıkış planı

Kiev’de restoranlar, parklar, kuaförler, güzellik salonları, mağazalar ne zaman açılacak? Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko, başkentte kademeli olarak uygulanması planlanan karantinadan çıkış planının ayrıntılarını açıkladı.

Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko, başkentte karantina önlemlerinin hafifletilmesine yönelik planın ilk aşamasının 12 Mayıs tarihinden itibaren uygulanmasının planlandığını açıkladı.

Kliçko, vaka sayısında artış olmazsa 12 Mayıstan itibaren atılması planlanan adımları şöyle sıraladı:

-Gıda dışı ürün satan ve 300 metrekareden büyük olmayan mağazalar açılacak. (10 metrekare başına bir müşteriye izin verilecek.)

-Kuaörler ve güzellik salonları, önceden randevu alan müşterilerine hizmet verebilecek. (Her hizmet için aynı anda tek bir müşteri kabul edilebilecek ve hijyen kurallarına uyulması gerekecek.)

-Kafe ve restoranlar müşterilerinin oturmasına müsaade etmeden hizmet verebilecek. (Kafe ve restoranların günde iki kere dezenfekte edilmesi zorunlu olacak.)

-Küçük ölçekli üretim yapan atölyeler, 10 metrekare başına bir personel ve müşteriden fazla kişinin bulunmaması şartıyla faaliyet gösterebilecek.

-Parklar ve bahçeler ziyaret edilebilecek. (En fazla iki yetişin ya da iki yetişkin ve iki çocuk bir arada olabilecek.)

-Açık hava sinemaları açılacak.

-Tüm işletmelerde maske takma zorunluğu devam edecek.

-Okullar, çocuk yuvaları, spor alanları ve çocuk parkları kapalı kalmaya devam edecek.

28.4.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.