Limak İnşaat Ukrayna’da yol ve köprü projelerine hazırlanıyor

Limak İnşaat ile Ukrayna Devlet Kara Yolları Kurumu (Ukravtodor) arasında iş birliği anlaşması imzalandı.

Şirket yetkililerinden UkraynaHayat’a yapılan açıklamaya göre, Limak İnşaat ile Ukravtodor arasında, toplam 927,6 kilometre uzunluğunda yedi yol ve Nikolayev ilinde bir köprü inşaatına yönelik iş birliği anlaşması imzalandı. Projelerin toplam tahmini maliyetinin yaklaşık 3 milyar dolar olduğu belirtildi.

İmza töreninde Ukravtodor Genel Müdürü Oleksandr Kurbakov, Limak İnşaat Ukrayna Müteahhit Temsilcisi Mustafa Tolga Ergin ve İş Geliştirme Müdürü Kenan Çanaklı yer aldı.

“TÜRK ŞİRKETLERİ İÇİN UKRAYNA’DA BÜYÜK FIRSATLAR VAR”

Ukravtodor Genel Müdürü Kurbakov, törende yaptığı konuşmada, 2020 yılında Ukrayna genelinde 4 bin kilometre yol inşa edilmesinin öngörüldüğünü belirterek, “Türk inşaat firmalarının tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Bugün kurumumuz ile Limak İnşaat şirketi arasında 927,6 kilometrelik yol ve stratejik öneme sahip bir köprü inşatına yönelik iş birliği anlaşması imzalandı” ifadelerinde bulundu.

Bunun Ukrayna’da şimdiye kadar tek seferde imzalanan en büyük altyapı proje anlaşması olduğunu belirten Kurbakov, “Ukrayna’ya yatırım yapacak Türk firmaları için ülkemizde büyük fırsatlar oldugunu belirtmek istiyorum. Bunu değerlendirmeleri için onları ülkemize davet ediyorum” diye konuştu.

Limak İnşaat, 2016 yılında Ukrayna’nın Dnipro kentinde 224 milyon euro bedelinde metro inşaatı kontratı imzalamıştı.

 

1.4.2020

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.