Kiev’in “sıradışı” kafeleri

solnaya3

İşte Kiev’deki ilginç mekanlardan bazıları:

“Jeltok”

jeltok2

Saat 18.00’e kadar “fast food” kafe olarak hizmet veren mekan, 19.00’dan itibaren ise restorana dönüşüyor. Geleneksel ABD meze, yemek ve içecek çeşitleri sunulan Jeltok, lezzetli kahvaltıları ve ilginç kokteylleri ile ünlü. “Sıradışı” bir iç dekora sahip mekanda fiyatlar da oldukça uygun.

Adresler: Ul. Lvo Tolstogo, 11/ Vladimirskaya, 61

Rusanovskaya Naberejnaya, 8/2

Yaroslavav Val, 37/1

Solnaya Peşçera

soliana

Karpatlardan getirilen 12 ton doğal tuz ile içi tamamen tuz kristalleriyle kaplanan Solnaya Peşçera, özellikle bronşit hastalığı ve alerjisi olanlara tavsiye ediliyor. Sağlık hizmeti ile yemeği birleştiren kafede, deniz veya dağ havasının faydalı etkilerinden suni ortamda faydalanmak isteyenlere, her biri 45 dakika olan 11-15 seanstan geçmeleri tavsiye ediliyor.

Tuz kristallerinin yarattığı ışık yansımasının mistik bir ortam oluşturduğu mekanın menüsünde de sağlıklı yiyecek ve içecekler ağırlıkta. Oksijen kokteyli, çeşitli bitk çayları, taze sıkıılmış meyve suları ve doğal yiyeceklerin yanı sıra, salata, sandviç, krep, pizza ve tatlı seçenekleri de cezbedici.

Adres: Bulvar Tarasa Şevçenko, 6

Fazenda Bar

fazenda.jpg2

İlginç iç dekoru ile dikkat çeken bu küçük kafe, eski bir tramvay deposunun yerine kurulmuş ve genelde ressamlık, yazarlık gibi “yaratıcı” meslek sahibi gençlerin uğrak yeri. Bitki çayları, ferahlatıcı kokteylleri rağbet gören mekanda zaman zaman dans eden gençleri de görmek mümkün.

Adres: Vorobskogo, 2B

Tsiferblat

ts

Kiev’de de son dönemde, geçirilen süreye göre ödeme yapılan kafeler açılmaya başladı. İşte bunlardan biri: Rahatlatıcı müziği ile uygun bir çalışma ortamı sunan Tsiferblat’ta, fiyata ücretsiz ikramlar ve internet erişimi dahil. Kitap ve gazetelerden faydalanabilen ziyaretçiler, mekanda piyano da çalabiliyor. Müşteriler dilerlerse kendi çay ve kahvelerini kendileri yapabildikleri gibi, garsonlara da sipariş verebiliyor.

Müşterilerin ödeyeeceği ücret, her masanın üzerinde bulunan çalar saatler ile belirleniyor.İlk bir saat içinde mekanda bir dakika zaman geçirmenin fiyatı 60 kopek, bir saatin ardından 30 kopek. Alkollü içecekler satılmayan kafede zaman zaman çeşitli konserler, “master class”lar, sergiler, film gösterimleri de düzenleniyor.

Adres: Ul. Vladimirovskaya: 49-A (Metro Teatralnaya, Zolotıye Vorota)

Art Cafe “Vagabond”

vagabond

Sahiplerinden biri ve bazı personalleri ABD’li olan kafe de Kiev’de Amerikan kültürürü yansıtan mekanlardan biri. Lezzetli kahveleri, çörekleri ve sandviçleri olan bu küçük mekanı, yemek yemek ve dinlenmek isteyenlerin yanı sıra, rahat ortamı nedeniyle çalışmak isteyenler de tercih ediyor. Cuma günleri kafede müzik dinletisi düzenleniyor.

Adres: Ul. Skovorodı, 7A

28.04.2015

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.