Kiev’e yakın doğa harikaları – 1

hayvanat

 

12 Aylar Hayvanat Bahçesi

12

Kiev’in merkezine 40 kilometre uzaklıkta, Dımer yolu üzerinde, Demidov ve Litvinovka kasabaları arasında yer alan, 16 hektarlık alana yayılan 12 Aylar Hayvanat Bahçesi’nde (Зоопарк “XII месяцев”) 100’den fazla hayvan türünü görmek mümkün. Beyaz aslan, beyaz kaplan, siyah jaguar, kırmızı kurt, çita, puma, sırtlan, Kamçatka ayısı, farklı maymun türleri, gergedan, bizon, alpaka ve daha birçok ilginç hayvan türünün yer aldığı hayvanat bahçesinde, çocukların eşek, koyun, buzağı ve diğer evcil hayvanlarla iletişim kurabildikleri mini hayvanat bahçesi de bulunuyor.

Çocuklara özel geniş oyun alanı, “korsan gemisi” ve göl kenarında masal şatosu şeklinde tasarlanan restoran, hayvanat bahçesini özellikle çocuklu aileler için ilginç kılıyor.

Hayvanat bahçesine giriş fiyatı yetişkinlere 120, çocuklara 50 grivna. Üç yaşın altındaki çocuklar için ücretsiz.

Adres: Vışgorod, Demidov kasabası, Verbovaya Caddesi, 79

Telefon:  (096) 770 41 59.

Web sitesi: 12.org.ua

 

“Ukrayna köyü” Etnografya Merkezi

selo

 

Etnografa müzesi, hayvanat bahçesi, otel, piknik alanları, restoran ve saunadan oluşan “Ukrayna köyü” Etnografya Merkezi (Этнографический комплекс «Украинское село»), Kiev’in 15 kilometre dışında, Jitomir yolunda, Buzova kasabasında yer alıyor.

“Ormanlar ülkesi” anlamına gelen eski Slav yerleşim birimi Polesiye’den getirilen kulübelerden yapılan “etno otel”, “Ukrayna köyü”nün keyfini doyasıya çıkarmak isteyenleri bekliyor. Her birinde plazma TV, duşakabin ve klima bulunan odalar, Slav geleneklerini yansıtan tablolar, halılar, eski kap kacaklar, kil fırını, tahta banklar ve ikonlar ile ziyaretçileri tarihte yolculuğa çıkarıyor.

Etnografya Merkezi günübirlik ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.

Ayrıntılar için: etno-selo.com.ua

Adres: Svyatoşin, Buzova kasabası, Dmitriyevskaya Caddesi, 1

Telefon: (099) 333 07 70.

 

Kievskaya Rus Parkı

rus

Başkentin yaklaşık 34 kilometre dışında bulunan ve Kiev’in antik çağlardaki görünümünü günümüze taşıyan Kievskaya Rus Parkı (Парк “Киевская Русь”) mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Kalesi, surları, kuleleriyle antik Kiev’in canlandırıldığı parkta düzenli olarak çeşitli kültürel etkinlikler, festivaller düzenleniyor.

Giriş fiyatı: Yetişkinlere 150 UAH, çocuklara 50 UAH

Adres: Obuhov, Kopaçov kasabası

Telefon: : (044) 461 99 37

parkkyivrus.com

 

UMAN’DA MİTOLOJİYE YOLCULUK: SOFİYEVKA PARKI 

CENNETTEN BİR KÖŞE: KİTAYEVO 

 

“Deve Kuşu” Vadisi

deve

Kiev’e 30 kilometre uzaklıktaki Yasnogorodka kasabasında bulunan “Deve Kuşu Vadisi”, Ukrayna’daki en büyük deve kuşu çiftliği. 18 hektar büyüklüğündek alana yayılan çiftlikte, farklı yaşlardaki deve kuşlarını görebilir, mini hayvanat bahçesini ziyaret edebilirsiniz.

İlk deve kuşunun 2001 yılında Belçika’dan getirildiği çiftlikte bugün 200’den fazla deve kuşu bulunuyor. Çocuklar için oyun alanının yer aldığı çiftlikte, el yapımı hediyelik eşyalar da satışa sunuluyor.

Giriş fiyatı 20 UAH.

Tur fiyatı yetişkinlere 50 UAH, çocuklara 40 UAH.

Adres: Yasnogorodka kasabası, Podlesnaya Caddesi, 32

Telefon: : (04578) 2 32 40, (04578) 2 32 22, (096) 096 55 77

www.ostrich.com.ua

24.6.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.