Kiev’de yükselen trend: “COWORKING” ofisler

Dünyada özellikle genç girişimciler arasında giderek popülerleşen ve “coworking” adı verilen “ortak çalışma alanları” ya da “kolektif ofisler” Kiev’de de yaygınlaşmaya devam ediyor.

Sabit bir ofisin giderlerini karşılamak yerine, internetten çay kahveye her türlü alt yapısı olan açık ve ortak bir ofis alanını belli süre için kullanma mantığına dayanan bu alanlar, sosyalleşme aracı olarak da ilgi görüyor.

İşte Kiev’de son dönemde sayıları giderek artan “coworking” çalışma alanlarından bazıları:

HUB

Kiev’in tarihi Podol semtinde bulunan Hub 4.0, konferans merkezi ve “coworking” alanı olarak hizmet veriyor. 200 kişi kapasitesi olan mekanda dilerseniz kendinize özgü günlük ofis yeri de kiralamanız mümkün. 4-5 kişilik mini ofislerde çalışma imkanı da var.

Adres: Yaroslavskiy Pereulok, 1/3
Çalışma saatleri: 24 saat
Fiyatlar: Aylık 3 bin 600 grivna, saatlik 50 grivna, günlük 200 grivna.

TSEH

“Coworking” zinciri olan Tseh, Ukrayna’nın yanı sıra İngiltere’de de faaliyet gösteriyor. Özel eşyalarınızı saklamanız için kişisel dolaplar, toplantı odaları, muffak ve çalışma odaları bulunan Tseh’te fiyatlar aylık 2 bin 700 grivnadan başlıyor.

Adresler: Pimonenko Caddesi, 13, 6A/21 (Forum İş Merkezi). Krillovskaya Caddesi, 15a/1
Çalışma saatleri: 24 saat

PLATFORMA

Art Zavod’da bulunan “Platforma”da iki kişilik çalışma odaları, 60 kişilik açık ofis, toplantı odaları, web konferans odaları, uyku odası, kütüphane, mutfak, duş ve yaz aylarında bahçe hizmet veriyor.

Adres: Belomorskaya, 1a
Çalışma saatleri: 24 saat
Fiyat: Aylık 500 grivnadan başlıyor

SAD

İlginç dekoruyla ferah bir çalışma ortamı sunan “Sad”, iki büyük açık ofis ve dört kişilik mini ofisleriyle hizmet veriyor. Toplantı ve konferans odaları da bulunan merkez, muhasebe ve hukuki danışmanlık hizmetleri de sunuyor.

Adres: Aleksandr Dovçenko Caddesi, 3
Çalışma saatleri: Hafta içi: 08.00-21.00. Hafta sonu: 10.00-20.00
Fiyat: İlk bir saat 40 grivna, ilerleyen saatler 30 grivna. Aylık 1900 grivna.

3.6.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.