Kiev’de yine bomba paniği: Köprüyü havaya uçurmakla tehdit eden kişi yakalandı (VIDEO)

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bir kişinin, Metro Köprüsü’nü havaya uçurma tehdidinde bulunduğu bildirildi. Saldırgan, düzenlenen operasyonla yakalandı.

Ukrayna medyasında yer alan haberlere göre, Kiev’de bulunan Metro Köprüsü’ne çıkan bir kişi, elindeki pakette bomba olduğunu söyleyerek, köprüyü havaya uçurma tehdidinde bulundu. Polise ihbarda bulunan görgü tanıklarının, saldırganın elinde bir paket ve kuman bulunduğunu aktardığı belirtildi.

ÖZEL OPERASYONLA YAKALANDI

Ukrayna polisinden yapılan açıklamada, Kiev’de bulunan Metro Köprüsü’nün, bomba tehdidi nedeniyle trafiğe kapatıldığı bildirildi. İhbar nedeniyle bazı metro istasyonlarının da kapatıldığı kaydedildi. Kiev polisi, saldırganın kısa süre sonra özel operasyonla yakalandığını, elindeki pakette bomba olmadığının tespit edildiğini duyurdu.

KESKİN NİŞANCILAR YERLEŞTİRİLDİ

Ukrayna medyasında yer alan haberlerde, oprasyon öncesi köprünün yakınlarında keskin nişancıların yerleştirildiği ve polis drone’u ile takip başlatıldığı belirtildi.

“İÇİŞLERİ BAKANI İLE GÖRÜŞMEK İSTEDİ”

 

Saldırganın, operasyon başlamadan önce İçişleri Bakanı Arsen Avkov ile görüşmeyi talep ettiği de medyaya yansıyan haberler arasında. Henüz buna dair resmi açıklama ise yapılmadı.

AYNI KÖPRÜDE İKİNCİ BOMBA TEHDİDİ

Kiev’de 18 Eylül 2019 tarihinde de bir kişinin Metro Köprüsü’nü havaya uçurma tehdidinde bulunması üzerine korku dolu anlar yaşanmıştı.. Etrafa ateş açan kişi, polisin düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirilmişti.

GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN.

1.6.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.