Kiev’de yılbaşı heyecanı başladı: Nerede hangi etkinlik var?

Kiev her sene olduğu gibi yılbaşı ve Noel öncesi renkli görüntülere sahne oluyor. İşte Ukrayna başkentinde yeni yıl kutlamalarının yapılacağı bazı adresler:

Kiev’de yine en büyük kutlamalar Sofiyskaya ve Mihaylovskaya meydanlarında olacak. Dev yılbaşı çamının yanı sıra, düzenlenecek panayırlar, konserler ve şovlarla yeni yıl coşkusu 13 Ocakğa kadar sürecek.

SOFİYSKAYA MEYDANI

Sofiyskaya Meydanı bu sene de yeni yıl kutlamalarının merkezi olacak. 19 Aralıkta başlayan eğlenceler 13 Ocağa kadar devam edecek. Işıl ışıl olan meydanda panayır, konserler ve çeşitli şovlar renkli görüntüler oluşturacak. 25 metre yüksekliğindeki yılbaşı çamının kurulduğu Sofiyskaya Meydanı’nda, çocuklar için çeşitli atraksiyonların yer aldığı eğlence parkı da kutlamaların sonuna kadar açık kalacak.

Adres: Volodimirska, 22

KONTRAKTOVAYA MEYDANI

Başkentin tarihi semti Podol da yine renkli kutlamalara sahne oluyor. Kontraktovaya Meydanı’nda kurulan panayır, masal kahramanlarının heykelleri, dönme dolap, süslemeler ve ışıklandırmalar görenleri hayran bırakıyor.

Metro: Kontraktovaya Ploşad

VDNH’DA “KIŞ ÜLKESİ”

Kiev’in en güzel parklarından VDNH’da şimdiden yeni yıl ve Noel coşkusu başladı. Parkta 10 Ocak tarihine kadar sürecek renkli etkilikler yılbaşı havasına girmek isteyenleri bekliyor. Çeşitli yiyecek ve içeceklerin satışa sunulacağı yılbaşı panayırına giriş ücretsiz.

Adres: Akademika Gluşkova, 1

PEVÇESKOYE POLE’DE NARENCİYE FESTİVALİ

Pevçeskoye Pole’de bu yıl ilk defa düzenlenecek Narenciye Festivali de ilginç bir alternatif. Portakal, limon ve mandalinalardan yapılacak yılbaşı çamının, buzdan heykellerin ve çeşitli eğlencelerin yer alacağı festival 21 Aralıkta başlayacak. Giriş fiyatı yetişkinlere 100, çocuklara 75 grivna.

Adres: Lavrskaya, 33

19.12.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.