Kiev’de yılbaşı coşkusu başladı: Nerede hangi etkinlik var?

Yeni yıl kapıda… Bir gelin gibi süslenen Kiev, yılbaşının heyecanına şimdiden büründü bile. İşte başkentte yılbaşı ve noel coşkusunun yaşanacağı adresler:

Kiev’de yine en büyük kutlamalar Sofiyskaya ve Mihaylovskaya meydanlarında olacak. Dev yılbaşı çamının yanı sıra, düzenlenecek panayırlar, konserler ve şovlarla yeni yıl coşkusu 14 Ocak’a kadar sürecek.

Sofiyskaya Meydanı

Sofiyskaya Meydanı bu sene de yılbaşı ve noel kutlamalarının kalbinin attığı yer olacak. Dev yılbaşı ağacının açılışı 19 Aralık günü yapılacak. Işıl ışıl olan meydanda panayır, konserler ve çeşitli eğlencelerle “şenlik” havası 14 Ocak’a kadar devam edecek. Yeni yıl gecesi Sofiyskaya Meydanı’nda eğlenceler 21.00’da başlayacak.  Mihaylovskaya Meydanı’nda da yılbaşı ve noel boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Adres: Volodimirska, 22

VDNH’da kış şöleni

Kiev’in gözde parklarından VDNH’da da şimdiden yeni yıl coşkusu başladı. Çocuklar ve yetişkinler için kurulan 20’den fazla alanda renkli etkilikler yılbaşı havasına girmek isteyenleri bekliyor. Parka giriş tüm kış boyunca ücretsiz. Konserler, yarışmalar, şovlar, hediyelik eşyaların satıldığı panayırlar, buz pateni pisti, yiyecek bölümü ve daha birçok etkinlik ile VDNH, Kiev’de yılbaşının ve noel eğlencelerinin en önemli adreslerinden biri.

Adres: Akademika Gluşkova, 1

Şevçenko Parkı’nda “Buz Krallığı”

Kiev’in merkezindeki Şevçenko Parkı’nda başlayan “Buz Krallığı” adlı etkinlik kapsamında kurulan panayırda farklı lezzetleri deneyebilir, çocuklar ve yetişkinler için düzenlenen renkli etkinliklere katılabilirsiniz.

Adres: Tereşenkovskaya, 10

Kontraktovaya Meydanı’nda dönme dolap

Başkenti tarihi semti Podol da yine renkli kutlamalara sahne olacak. Kontraktovaya Meydanı’nda kurulacak panayır, buz pateni pisti, masal kahramanlarının heykelleri ve Paris’ten getirilen dönme dolap ilginç görüntüler oluşturacak.

Metro: Kontraktovaya Ploşad

Kievskaya Rus Parkı’nda “yılbaşı masalı”

 

Başkentin yaklaşık 34 kilometre dışında bulunan ve Kiev’in antik çağlardaki görünümünü günümüze taşıyan Kievskaya Rus Parkı (Парк “Киевская Русь”) da yılbaşı kutlamaları için renkli adreslerden biri. Kalesi, surları, kuleleriyle antik Kiev’in canlandırıldığı parkta Noel Baba ve masal kahramanları çocukları bekliyor. Müzikaller, tiyatro oyunlar, konserler 14 Ocak’a kadar devam edecek.

Adres: Obuhov, Kopaçov kasabası

www.parkkyivrus.com

17.12.2017

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.