Kiev’de yeni trend: Parolayla girilen gizli mekanlar

rest

Vesti gazetesini dikkat çektiği habere göre, Kiev’de son dönemde apartman dairelerinde açılan tabelasız, isimsiz restoran, güzellik salonu, klinik gibi işletmelerin sayısı giderek artıyor. Reklamı yapılmayan, “kulaktan kulağa” tanıtılan mekanların popülerliğinin arttığı belirtiliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren “Restorannıy Konsalting” adlı şirketin Genel Müdürü Olga Nasonova, “Özellikle kent merkezinde bu tip işletmeler artıyor. Yükselen kiralar ve bürokrasi girişimcileri böyle mekanlar açmaya itiyor” dedi.

Habere göre örneğin “gizli” restoranlardan biri Kostelnaya Caddesi’ndeki tarihi binada yer alıyor. El yazısıyla hazırlanılan menülerin bulunduğu mekanda, hafta sonları müzisyenler toplanıyor. Bir diğer mekan ise, Podol’de Verhniy Val Caddesi’nde sıradan bir apartmanın içinde.

Bu tip mekanlardan birinin müdavimlerinden olduğu belirtilen Viktor isimli biri, “İçeri girerken parola söylemek gerekiyor, yoksa kapıyı açmıyorlar. Sahibini uzun süredir tanırım. Kendisi barmen, eşi müşteriler için yemek hazırlıyor. Çok fazla yemek seçeneği yok, alkol ise her zevke göre ve uygun fiyatlarda” şeklinde bilgi verdi.

18.8.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.