Kiev’de Saakaşvili taraftarlarına operasyon: 11 yaralı, 100’den fazla gözaltı

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili’nin taraftarları ile polis arasında yine arbede yaşandı. 11 göstericinin yaralandığı, 100’den fazla kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Ukrayna Parlamentosu önünde çadır kuran Saakaşvili taraftarlarına yönelik bugün düzenlenen operasyonda 11 eylemcinin yaralandığı bildirildi. Muhalifler, yaralılar arasında kadın ve çocukların da olduğunu açıkladı.

İnterfaks ajansının bildirdiğine göre güvenlik güçleri, 100’ü aşkın göstericinin gözaltına alındığı operasyon sırasında dokuz adet el bombası, molotof kokteylleri ve sis bombalarının ele geçirildiğini duyurdu.

Operasyon sonrası çadırlar yerlerinden söküldü.

Geçen yıl Ukrayna vatandaşlığından çıkarılan eski Gürcistan Cumhurbaşkanı ve eski Odessa Valisi Saakaşvili taraftarları 17 Ekim tarihinden bu yana Ukrayna Parlamentosu önünde kurdukları çadırlarda protestolarını sürdürüyordu.

Ukrayna vatandaşlığından çıkarılan ve iltica başvurusu reddedilen Saakaşvili, kısa süre önce düzenlenen bir operasyonla ülkeden sınır dışı edilmişti.
https://www.youtube.com/watch?v=xw4yIwA9FYU
3.3.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.