Kiev’de Maslenitsa kutlamaları için en iyi 10 yer

orlyatko

VDNH

vdnh

Kiev’in gözde parklarından VDNH’da hafta sonu Maslenitsa etkinlikleri çerçevesinde çeşitli konserler, panayırlar ve renkli gösteriler düzenlenecek. Parkta Maslenitsa’nın simgesi olan birbirinden lezzetli “blinı”lerin (krep) de tanıda bakılabilecek.

Tarih: 25-25 Şubat (10.00-20.00)

 

Pirogovo

pirogovo

Kiev’de bu hafta sonu Maslenitsa coşkusunun doruğa çıkacağı yerlerden biri de Pirogovo Parkı. Maslenitsa’nın tüm geleneklerinin sırayla yerine getirileceği, korkuluların yakılacağı, bilinilerin pişirileceği parkta, dans gösterileri, konserler, el yapımı ürünlerin satışa sunulacağı panayır gün boyu devam edecek.

Tarih: 26 Şubat (13.00)

 

Kievskaya Rus Parkı

kievskaya rus

Kiev’in antik çağlardaki görünümü günümüze taşıyan Kievskaya Rus Parkı, Slav geleneklerinde önemli bir yeri olan Masenitsa’nın havasını solumak isteyenler için de doğru adres. Maslenitsa’nın eski geleneklere göre kutlanacağı parkta, at üzerinde akrobasi gösterileri, “prensi karşılama töreni”, çeşitli oyunlar ve yarışmalar, izleyenleri Ortaçağ’da yolculuğa çıkacarak.

Tarih: 25-26 Şubat (13.30)

Giriş fiyatı 200 UAH.

 

Mamayeva Sloboda

mamaeva

Geleneksel Kazak yaşamını günümüze taşıyan Mamayeva Sloboda, eski Ukrayna ve Kazak geleneklerini görmek, birbirinden lezzetli ev yapımı reçel, kaymak, smetana gibi ürünlerin tadına bakmak isteyenleri bekliyor. Etkinlikler kapsamında ayrıca, “Ukrayna reçeli, Rus blinisine karşı” adlı bir de yarışma düzenlenecek.

Tarih: 25-26 Şubat (12.00)

Giriş 50 UAH.

 

Feofaniya

feofaniya

Kiev’in en güzel parklarından Feofaniya’da hafta sonu Maslenitsa etkinlikleri saat 13.00’e başlayacak. Hem çocuklar hem de yetişkinler için etkinliklerin düzenleneceği parkta, çeşitli atraksiyonlar, yarışmalar, animasyonlar hafta sonuna renk katacak. Maslenitsa kutlamaları boyunca Feofaniya’da bliniler, sosisler, etler pişirilecek, farklı bitki çayları satılacak.

Tarih: 25-26 Şubat (13.00)

 

Orlyatko

orlyatko

Orlyatko Parkı da hafta sonu renkli Maslenitsa etkinliklerine sahne olacak. Cumartesi günü çocuklar ve yetişkinler için farklı programlarin düzenleneceği parkta, lezzetli blinilerin tadına da bakılabilecek.

Tarih: 25 Şubat (12.00-16.00)

 

Kurenevski

kurenevskş

Kurenevski Parkı’nda düzenlenecek özel törenlerle kışa veda edilecek, bahara merhaba denilecek. Katılımcıları eğlenceli yarışmalar, oyunlar, danslar ve lezzetli yiyecekler bekliyor.

Tarih: 25 Şubat

Giriş ücretsiz.

 

Partizanskaya Slava

partizanskaya

Partizanskaya Slava Parkı’nda Maslenitsa etkinlikleri cumartesi günü 11.00’de başlayacak. Geleneksel şarkılar, danslar ve lezetli yemeklerle Maslenitsa coşkusu burada da hissedilebilecek.

Tarih: 26 Şubat (11.00)

 

Şevçenko Parkı

sevcenko

Kiev’in merkezindeki Taras Şevçenko Parkı da hafta sonu Maslenitsa etkinliklerine sahne olacak. Panayırların düzenlendiği parkta, lezzetli blinilerin tadına bakabilir, ilginç konserleri ve dans gösterilerini izleyebilirsiniz.

Giriş ücretsiz.

 

Ukrainskoye Selo

ukrainskoyeselo

Ukrayan geleneklerinin, kültürünün en iyi yansıtıldığı yerlerden biri olan Ukrainskoye Selo (Ukrayna Köyü) da hafta sonu renkli Maslenitsa etkinliklerine sahne olacak.

Giriş ücretsiz.

Tarih: 25-26 Şubat (13.00-15.00)

23.2.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.