Kiev’de virüs nedeniyle metro kapanınca otobüsler doldu taştı, tepki yağdı

Koronavirüse önlem olarak metronun kapatıldığı Kiev’de, otobüs ve tramvaylarda balık istifi yolculuk yapmak zorunda kalan vatandaşlar isyan etti. Metronun yeniden açılması talep edildi.

Bu haber 19 Mart 2020 - 8:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kiev’de koronavirüsün yayılmasını engelleme önlemleri kapsamında 18 Marttan itibaren metro kapanınca diğer toplu taşıma araçlarında adeta izdiham yaşanmaya başladı.

Vatandaşlar sosyal medyada duruma tepki gösterirken, otobüs, minibüs ve tramvayların en fazla 10 yolcu taşıma kuralına rağmen dolup taşması üzerine, bazı belediye meclisi üyeleri metronun yeniden açılması talebinde bulundu.

Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko ise metronun kapalı kalmaya devam edeceğini duyurdu. Metronun 3 Nisana kadar kapatılmasının virüsün yayılmasını engellemek için zorunlu bir önlem olduğunu belirten Kliçko, “Metronun sınırlı şekilde hizmet verebileceği yönündeki açıklamalar bazı meclis üyelerinin kişisel fikirleri. Bunu diyen insanlar konunun uzmanı değil ve toplu taşıma konusunda sorumluluk taşımıyorlar” açıklamasını yaptı.

19.3.2020

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.