Kiev’de hafta sonu ne var ne yok?

kiev56

Botanik Parkı’nda leylak festivali

leylak

Kiev’in en güzel parklarından Botanik Bahçesi bu hafta sonu Anneler Günü şerefine renkli görüntülere sahne olacak. Çocukların anneleri için çizdikleri resimlerin sergileneceği parkta, leylak festivali de parkı gezmeye gidenlerin gözünü gönlünü açacak.

Botanik Parkı her gün 8.30-21.00 saatleri arasnda ziyaret edilebiliyor.

Giriş fiyatı yetişkinlere 30 UAH, çocuklara 10 UAH.

 

Dnyepr’da Yelken yarışı

yelken

Dnyepr Nehri’nin sularında bu hafta sonu görümeye değer bir yarış var. Ukrayna’da bu yıl ilki düzenlenecek Hetman Cup uluslararası yelken yarışında, bu sporun dünyaca ünlü isimleri boy gösterecek. Obolon sahilinde düzenlenecek yarışın ayrıntıları için: http://www.hetman-cup.org

Tarih: 7-9 Mayıs

 

Sergi: Çernobil’in 30 yılı

sergi

Üzerinden 30 yıl geçen Çernobil nükleer felaketinin anısına düzenlenen sergide, nükleer felaketin yiyecekler üzerindeki etkisi gözler önüne seriyor. Kiev’den sonra Avrupa turnesine devam edecek “Clouded Lands” adlı sergi 9 Mayıs tarihine kadar ziyaretçileri bekliyor.

Giriş ücretsiz.

Ziyaret saatleri: 11.00-20.00

 

Feofaniya’da aile pikniği

fe

Feofaniya Parkı’nda bu hafta sonu Anneler Günü nedeniyle çeşitli yarışmalar, oyunlar, atraksiyonlar, konserler ve dans gösterileri,  özellikle ailesi ile birlikte keyifli hafta sonu geçirmek isteyenleri bekliyor.

 

Paska festivali

paska

Rusçada “kuliç”, Ukraynacada “paska” adı verilen özel Paskalya çöreklerinin, el yapımı ve ekolojik ürünlerin satışa sunulduğu, piknikler, yarışmalar ve çeşitli eğlencelerle renkli bir atmosferde geçen “Paska festivali” de hafta sonu için güzel bir alternatif. Festival 9 Mayıs’a kadar devam ediyor.

6.5.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.