Kiev’de hafta sonu ne var ne yok?

Kievv

Kitap festivali

kitap

Kiev’de “Knijnıy Arsenal” adlı edebiyat ve sanat festivalinde onlarca farklı ülkeden dünyaca ünlü yazarlar, filozoflar, ressamlar boy gösterecek. Kitap fuarına ve çeşitli seminerlere de sahne olacak etkinlik 24 Nisan Pazar günü son bulacak.

Giriş fiyatı: 50 grivna

Adres: Lavrskaya, 12

Retro otomobil festivali

araba

Kiev’de her sene meraklılarının iple çektiği klasik otomobil festivali başlıyor. Devlet Havacılık Müzesi’nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Old Car Fest” adlı klasik araba festivali yine meraklılarının akınına uğrayacak.

22-24 Nisan tarihleri arasında yapılacak festivalde, birbirinden ilginç antika otomobiller, motosikletler, kamyonlar, otobüsler, uçaklar, helikopterler görücüye çıkacak.oldcar

Festivalde ziyaretçiler ayrıca, Ukrayna otomotiv sanayinin tarihi süreçleri hakkında bilgi de edinebilecek.

Giriş fiyatı: 80 grivna

Tarih: 22-24 Nisan

Adres: Ul. Medovaya, 1 (Devlet Havacılık Müzesi)

“Made in Ukraine” 

ukraine

“Yerli malı haftasını” andıran etkinlikte, sadece Ukrayna üretimi ürünler görücüye çıkacak. Ukrayna’nın geleneksel kıyafetlerini, yemeklerini ve kültürünü daha yakından tanımak için güzel fırsat…

Tarih: 23-24 Nisan (10.00-20.00)

Adres: Kontraktovaya Meydanı

Doğu kültürleri festivali

dogu

Festivalde Ukrayna’nın en iyi doğu dansları toplulukları sahneye çıkacak. Dans yarışmasının düzenleneceği etkinlikte, doğu halklarının geleneksel kıyafetlerinin sergileneceği defile, sihirbaz gösterisi ve doğu mutfaklarından ürünlerin satışa çıkacağı “Doğu pazarı” da katılımcıları bekliyor.

Tarih: 23-24 Nisan

Adres: AVM Karavan (Lugovaya, 12)

Kısa film festivali

sinema (1)

Kiev’in farklı sinema salonlarında 24 Nisan tarihine kadar sürecek festivalde, 70 farklı ülkeden 250 kısa metrajlı film beyaz perdeye yansıyacak.

Festivalde gösterilecek filmler, seanslar ve adres bilgileri için: http://www.kisff.org/welcome-en#about-1-en

Paskalya kutlamaları başlıyor

http://photo.unian.net

Kiev her sene olduğu gibi Paskalya Bayramı’na özel renkli etkinliklere sahne olacak. Ortodoks Hıristiyanlar bu sene Paskalya Bayramı’nı 1 Mayıs tarihinde kutlayacak. Kiev’in merkezinde Paskalya coşkusu 23 Nisan tarihinden itibaren başlayacak.

Paskalya Bayramı, Sofiyskaya ve Mihaylovskaya meydanları arasında kurulacak şenlik alanında düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.

9 Mayıs’a kadar sürecek Paskalya Festivali’nde çeşitli sergiler, yarışmalar ve eğlenceler renkli görüntüler oluşturacak.

En renkli etkinliklerden birinin, rengarenk boyanan devasa Paskalya yumurtalarının sergileneceği gösteri olması bekleniyor.

Vladimirskaya Gorka’da (Trehsvyatitelskaya Caddesi) düzenlenecek Paskalya Festivali de renkli görüntülere sahne olacak.

Kiev’in en renkli parklarından Pirogovo Park Müzesi’nde de (Krasnoznamennaya, 1) hafta sonu Paskalya’ya özel etkinlikler düzenlenecek.

22.4.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.