Kiev’de fotoğraf çekmek için en iyi 10 yer

Bu haber 18 Ağustos 2015 - 14:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

kiy

 

Peyzaj Yolu

peyzaj

Romantik çiftlerin, gençlerin, çocuklu ailelerin uğrak yeri olan Peyzaj Yolu, fotoğraf tutkunlarının da gözde yerlerinden. Kiev’e gelenlerin mutlaka görüp, fotoğraf çektirmesi gereken yerler arasında gösterilen Peyzaj Yolu’nda, hayvan tasvirlerinden yapılan banklar, duvar boyunca uzanan kabartma kedi heykeli, masal kahramanlarının heykelleri, çocuk oyun alanları, amatör ve profesyonel fotoğrafçılar için bol malzeme sunuyor.

 

Gorodetski heykeli

gorodetski

Kiev’in ana caddesi Kreşatik’te yer alan Passaj’da gezenlerin hemen gözüne çarpan heykel, Kiev’deki ilginç mimari eserlere imza atan ünlü Polonyalı mimar Wladyslaw Horodecki’ye ait.

 

Pevçee Pole

pevcee

Kiev’in merkezinde, II. Dünya Savaşı Müzesi’nin yakınlarında, Dnyepr Nehri’ne nazır park, kentteki birbirinden ilginç festival, konser ve panayırların en önemli adreslerinden. Huzurlu yürüyüşler için de kent sakinlerinin tercih ettiği parkta birçok açık hava kafesi de hizmet veriyor.

 

Marinski Sarayı

marinski

Kiev’deki en gösterişli saray. Parlemento binasının hemen yanında yer alan Marinksi Sarayı, barok mimarisi ile görenleri hayran bırakıyor.

 

Kiev’in kurucuları heykeli

kiy

Efsaneye göre Kiev’in, Kiy, Şek ve Horiv adında üç kardeş ve kız kardeşleri Lıbed tarafından kurulduğuna ve en büyük kardeş olan Kiy’in adınını aldığına inanılıyor. İşte Dnyep Nehri’nin kıyısındaki bu ilginç heykel, Kiev’in kurucularını simgeliyor.

 

Canavarlı Ev (Дом с химерами)

himeri

Devlet başkanlığı binasının karşısında yer alan bu ilginç yapı, ünlü Polonyalı mimar Wladyslaw Horodecki tarafından tasarlandı. 1901-1903 yılları arasında inşa edilen bina, 2005 yılından bu yana devlet başkanı rezidansı olarak kullanılıyor.

 

Altın Kapı (Золотые ворота)

zolotiye

11’inci yüzyılda inşa edilen yapı, 17’inci yüzyıla kadar Kiev’in ana giriş kapısı olarak hizmet gördü. 1982 yılında baştan aşağı tadilattan geçirilen yapı bugün Kiev’de turistlerin en önemli uğrak yerlerinden.

 

Mihaykovskaya Meydanı

mihaylovskaya

Kiev’in en eski meydanlarından biri olan Mihaylovskaya Meydanı, adını meydanın üzerinde bulunan manastırdan alıyor. 7’nci yüzyılda kurulan meydan, 1991 yılında tadile edilerek bugünkü halini aldı.

 

Andryevski Yokuşu

Andryevski-Yokusu

Arnavut kaldırımları, bit pazarı, güler yüzlü satıcıları, sokak ressamları, tarihi binaları, müzeleri, resim galerileri, antika mağazaları, kafe ve restoranlarıyla Andreyevskiy Yokuşu Kiev’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Araç trafiğine kapalı olan Andryevski Yokuşu’nun zaman zaman Ukrayna’nın “Montmartre”su veya “Arbat”ı olarak adlandırılması boşuna değil. Sokak üzerinde bulunan neredeyse tüm binalar tarihi veya sanatsal değer taşıyor.

 

Feofaniya Parkı

feofaniya

Adeta “cennetten bir köşe” diyebileceğimiz Feofaniya Parkı, Kiev’de mutlaka görülmesi gereken parklardan biri. “Anıt” statüsünde olan park, doğal güzellikleri ve olağanüstü peyzaj tasarımı ile görenleri hayran bırakıyor. Güzel havalarda tek başınıza kafa dinlemek ya da aileniz veya arkadaş grubunuz ile keyifli vakit geçirmek için eşsiz bir açık hava mekanı.

18.08.2015

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.