Kiev’de dev inşaat projesi: Yeni çevre yolu geliyor

Kiev’de araç trafiğini hafifletecek yeni çevre yolu inşaatı projesi için çalışmalara başlandığı açıklandı.

Bu haber 13 Ağustos 2020 - 8:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi’nden yapılan açıklamada, “Büyük İnşaat” projesi kapsamında Kiev’de yeni çevre yolu inşaatının 2025 yılına kadar tamamlanmasının planlandığı belirtildi.

Yarım halka şeklinde ve yaklaşık 150 kilometre uzunluğunda olması öngörülen yolun altı bölümden oluşacağı ve M-07 Kiev-Kovel, M-06 Kiev-Çop, M-05 Kiev-Odesa, N-01 Kiev-Znamenka, N-08 Borispol-Mariupol, M-03 Kiev-Harkiv ve M-01 Kiev-Çernigiv otoyollarını birleştireceği açıklandı.

Projenin, Dinyeper Nehri üzerinden geçecek köprü inşasını da kapsadığı bilgisi verildi.

İnşaatın tamamlanmasının ardından başkentteki yük taşımacılığının yüzde 70’inin yeni çevre yolu üzerinden yapılmasının ve seyahat sürelerinin 40 dakika ila 1 saat arasında azaltılmasının beklendiği kaydedildi.

Çevre yolunun İrpen, Vorzel, Vasilkov, Obuhov, Ukrainka, Borispol ve Brovarı yollarını da birbirine bağlayacağı, böylece şehrin sol yakasına gitmek isteyen sürücülerin kent merkezinden geçmeleri gerekmeyeceği belirtildi.

Projenin yaklaşık maliyetinin 85 milyar grivna (3 milyar dolar) olduğu, inşaata 2021 yılında başlanmasının planlandığı duyuruldu. Projenin ilk bölümünün inşası için ihalenin açıldığı bilgisi verildi.

13.8.2020

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.