Kiev’de bomba paniği: Bir kişi köprüyü havaya uçurmakla tehdit etti

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bir kişi, köprüyü havaya uçurma tehdidinde bulunarak havaya ateş açtı. Eylemci daha sonra operasyonla yakalandı.

Ukrayna Polis Teşkilatı Sözcüsü Yaroslav Trakalo, İnterfaks ajansına yaptığı açıklamada, Kiev’de Metro Köprüsü’ne çıkan bir kişinin havaya birkaç el ateş açtığını ve köprüyü havaya uçurma tehdidinde bulunduğunu söyledi.

Kiev Emniyet Müdürü Andrey Krişçenko ise, “Kimliği belirsiz bir kişi havaya ateş açıyor. Özel operasyona hazırlanıyoruz. Köprü otomobil ve tren trafiğine kapatıldı. Olayı terör eylemi hazırlığı olarak değerlendiriyoruz” açıklamasını yaptı.

Görgü tanıkları, eylemcinin beyaz bir otomobille köprüye geldiğini, kamuflaj kıyafetli olduğunu ve kimsenin otomobilinden inmemesi, aksi takdirde köprüyü havaya uçuruacağı yönünde tehditte bulunduğunu aktardı.

Ukrayna basınında görgü tanıklarına dayanan haberlerde, olay yerine zırhlı askeri araçların ve özel harekat birliklerinin sevk edildiği, keskin nişancıların yerleştirildiği belirtildi.

İçişleri Bakanı Arsen Avakov’un da olay yerine gittiği bildirildi.

Güvenlik güçlerinin alarma geçtiği olayda silahlı eylemci daha sonra polis ve özel harekat ekiplerinin düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirildi.

18.9.2019

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.