“Kiev yılbaşı rehberi:” Nerede hangi kutlama var?

yilbasi2

 

Sofiyskaya Meydanı

sof

Kiev’de bu sene de geçen yıl olduğu gini Sofiyskaya Meydanı yılbaşı kutlamalarının kalbinin attığı yer olacak. 20.00’de başlayacak kutlamalar geç saatlere kadar sürecek. Dev yılbaşı ağacı ve süslemelerle ışıl şıl bir görünüe bürünen meydanda çeşitli konserler ve gösterilerle binlerce insan yeni yıla coşkuyla girecek. Havai fişek gösterileriyle coşku doruğa çıkacak.

 

Olimpiyski’de buz pateni keyfi

1041020

Olimpiyat Stadı’nın önündeki Troitskaya Meydanı’da yeni yıl öncesi kurulan yılbaşı ve noel panayırı ve buz pateni pisti renkli bir yılbaşı atmosferi oluşturuyor. Giriş ücretsiz.

 

Kontraktovaya’da “Made in Ukraine”

fmnIil

Podol’deki Kontraktovaya Meydanı’nda devam eden “Made in Ukraine” adlı festivalde ilginç yeni yıl hediyeleri, aksesuarlar satışa sunuluyor. Tiyatro gösterileri, caz konserleri  ve çeşitli etkinliklerle yeni yıla merhaba denilecek festival 24 Ocak tarihine kadar devam edecek.

 

Pevçee Pole’de “kış masalı”

1039808

Kiev’in gözde parklarından Pevçee Pole de yılbaşı öncesi renkli bir görünüme büründü.Buz pateni pistinin yanı sıra ilginç atraksiyonların kurulduğu parkta buzdan heykeller sergisi ve tiyatro gösterileri ziyaretçilere keyifli anlar yaşatıyor.Yeni yıl için ilginç hediyelik eşyaların da satışa sunulacağı park yılbaşı gecesi ise diskoya çevrilecek. Pevçee Pole’de yeni yıl ve noel etkinlikleri 23 Ocak tarihine kadar devam edecek. Giriş fiyatı 30 grivna.

 

Poçtovaya Meydanı’nda yılbaşı panayırı

panayir

Poçtovaya Ploşad’da açılan yılbaşı ve noel panayırı renkli görüntüler oluşturuyor. Farklı ülkelerin mutfaklarından lezzetleri deneyebileceğiniz etkinlikte, çeşitli yarışmalar, “master class”lar ve eğlenceler yer alıyor.

29.12.2015

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.