Kiev yılbaşı rehberi: Nerede hangi etkinlik var?

kiebyy

VDNH’da “kış ülkesi”

vdn

Kiev’in gözde parklarından VDNH yılbaşı öncesi yine renkli bir hale büründü. “Kış Ülkesi” adlı festival, yeni yıl atmosferini doya doya yaşamak isteyenleri bekliyor.

Dev buz pateni pisti, atraksiyonlar, Noel Baba, çeşitli panayırlar ve çocuklar için birçok süprizin yer alacağı etkinlikler renkli görüntüler oluşturuyor.

Tarih: 15 Ocak’a kadar (10.00-23.00. Hafta sonları: 10.00-24.00)

Giriş fiyatı: 130-170 grivna

Adres: Prospekt Akademika Gluşkova, 1

 

Kreşçatik’ta Noel panayırı

k45

Kiev’in ana caddesi Kreşçatik, bu sene yılbaşı ve noel öncesi eski günlerinde olduğu gibi rengarenk. Caddede kurulan yılbaşı ve noel panayırı kapsamında çeşitli eğlenceler ve buz pateni pisti ilgi görüyor. Etkinlik 8 Ocak’a kadar devam edecek. Giriş ücretsiz.

 

Sofiyskaya Meydanı

soff

Kiev’de bu sene de geçen yıl olduğu gini Sofiyskaya Meydanı yılbaşı kutlamalarının kalbinin attığı yer olacak. Yılbaşı gecesi saat 20.00’de başlayacak kutlamalar geç saatlere kadar sürecek. Dev yılbaşı ağacı ve süslemelerle ışıl şıl bir görünüme bürünen meydanda çeşitli konserler ve gösterilerle binlerce insan yeni yıla coşkuyla girecek. Havai fişek gösterileriyle coşku doruğa çıkacak.

 

Buzdan heykeller sergisi

buz heykel

Kiev bu sene yeni yıl etkinlikleri kapsamında ilginç bir sergiye de ev sahipliği yapıyor. Sofiyskaya Meydanı’nda, ülkenin en büyük yılbaşı çamının yanında kurulan buzdan heykeller sergisi renkli görüntüler oluşturuyor. 80 ton buz ve kar kullanılarak hazırlanılan heykellerin sergilendiği etkinlik her gün 11.00-23.00 saatleri arasında görülebiliyor.

 

Podol’de “Avrupa kışı”

panayir1

Kiev’in tarihi semti Podol’de farklı ülkelerin mutfaklarından lezzetleri deneyebileceğiniz etkinlikte, çeşitli yarışmalar, “master class”lar ve eğlenceler yer alıyor. Etkinlik kapsamında 6-10 Ocak tarihleri arasında Ukrayna günleri düzenlenecek.

 

Şevçenko Parkı’nda yeni yıl panayırı

sevc

Kiev merkezindeki Şevçenko Parkı’nda düzenlenen yeni yıl ve noel panayırı da görülmeye değer. İlginç yeni yıl hediyelerinin görücüye çıktığı parkta, renkli ışıklandırmalar ve süslemeler arasında keyifli bir gezintiye çıkabilir, sıcak şarabın tadına bakabilirsiniz.

27.12.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.