Kiev Büyükelçiliği’nden duyuru: Türkiye’ye özel uçak seferi düzenlenecek

Ukrayna’da geçici olarak bulunan ve Türkiye’ye dönmek isteyen Türk vatandaşları için THY’nin özel sefer düzenleyeceği duyuruldu.

Kiev Büyükelçiliği’nin duyurusu şöyle:

“Değerli vatandaşlarımız,

Ukrayna’da geçici olarak bulunan ve ülkemize dönmek üzere Kiev Büyükelçiliğimize başvuran vatandaşlarımızın yurda dönüşlerini teminen THY tarafından 9 Haziran 2020 tarihinde bir özel sefer düzenlenecektir. Bu uçuş, dönüş talebini münhasıran Kiev Büyükelçiliğimize ileten vatandaşlarımız içindir.

Türkiye’ye dönüş talebini Odesa Başkonsolosluğumuza ileten, Odesa Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde bulunan vatandaşlarımız için ise, Odesa’dan ülkemize feribotla dönüş için özel izin çıkartılmıştır.

Temsilciliklerimiz, bugüne kadar dönüş müracaatında bulunan vatandaşlarımıza bu imkanlar hakkında mail yoluyla bildirim yapmaktadır.

Ukrayna’dan Türkiye’ye dönmek isteyen ancak bugüne kadar temsilciliklerimize başvuruda bulunmamış olan vatandaşlarımız, öğrenci olmaları veya Ukrayna’da geçici olarak bulunmaları kaydıyla, Kiev Büyükelçiliğimize (embassy.kiev@mfa.gov.tr) veya Odesa Başkonsolosluğumuza (consulate.odessa@mfa.gov.tr) başvurabilirler.”

3.6.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.