Kiev bölgesinde yıkılan ve hasar gören binalar yenileniyor

Kiev Bölgesel Askeri İdaresi Başkan Yardımcısı Nikolay Boyko, Kiev ilinde kısmen ya da tamamen hasar gören 11 bin 784 farklı yapının tamamına yakının yeniden inşa ya da restore edildiği bilgisini paylaştı.

Bu haber 25 Nisan 2023 - 7:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kiev Bölgesi Askeri İdaresi Basın Servisi’nden yapılan açıklamada, uluslararası partnerler, kuruluşlar ve fonların yardımı ile devlet bütçesine aktarılan kaynaklar sayesinde, kullanılamaz ya da kısmen kullanılabilir halde olan binaların restore edildiği belirtildi.

Şu ana kadar 10 bin 635 konut binasının 6 bin 478’inin tamamen yenilendiği, 3 bin 887 konutun ise kısmen yenilendiği ancak altyapısının çalışır durumda olduğu kaydedildi.

Sosyal tesislerde ise tadilat çalışmaları devam ediyor. 187 okul ve okul öncesi eğitim kurumu, 100 hastane ve sağlık ocağı, 66 idare bina kısmen ya da tamamen yenilendi.

Boyko, büyük bir yıkım olduğunu ancak Kiev ilini eski haline getirmek için çalışmaların devam ettiğini belirterek, yetkililerin ortak çalışması, yabancı partnerlerin de yardımları sayesinde gelecekten umutlu olduklarını ifade etti.

25.4.2023

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.