Kiev-Ankara uçuşları başladı

uia

AA’nın haberine göre, Esenboğa Havalimanı’na 30 Ekim 2016 günü saat 22.55’te gelen Ukrayna Havayolları’nın ilk Kiev uçağı 115 yolcu ile iniş yaptı. Ankara Esenboğa Havalimanı’na inen yolcular ve kabin ekibi, düzenlenen törenle TAV Esenboğa, Ukrayna Büyükelçiliği ve Kalkınma Ajansı yetkilileri tarafından karşılandı. İki ülkenin başkentlerini birbirine bağlayan seferleri kutlamak için yolculara çiçekler sunuldu ve ardından pasta ikram edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha, “İki başkenti birbirine bağlayan Kiev ve Ankara uçuşları bizler için mutluluk vericidir. Türkiye ve Ukrayna’nın sosyal ve ekonomik açıdan olumlu bir ortamda yer aldığı bu süreçte başlayan direkt uçuşların her iki ülke için de yapıcı nitelikte.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Sybiha, tüm yetkililere sıcak ev sahipliği ve misafirperverlikleri için teşekkür etti.

TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer ise “Esenboğa Havalimanı’ndan, yurt içinde 37 ve yurt dışında 17 ülkede 28 destinasyona direkt uçuşlarla bağlanıyoruz. Ukrayna Havayolları’nın Kiev seferlerin başlamasından memnuniyet duyuyoruz. TAV Esenboğa olarak uçuş ağımıza yeni destinasyonlar ekleyerek yolcularımıza direkt uçuş rahatlığını sunmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ukrayna Havayolları, Esenboğa Havalimanı’ndan sezon boyunca Kiev’e haftanın her günü karşılıklı direkt uçuş gerçekleştirecek.

Esenboğa Havalimanı, 2015 yılında 12,3 milyon yolcuya ve yaklaşık 88 bin uçuşa ev sahipliği yaptı. (AA)

31.10.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.