İrpin’de zarar gören okulu Türk şirketi onardı

Türk şirketi LC Waikiki, Kiev’e bağlı İrpin ilçesindeki saldırılarda zarar gören bir ilköğretim kurumunun onarımını tamamladı. Açılışa Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere de katıldı.

İrpin’de yaşanan saldırılarda ağır hasar alan 2 no’lu ilköğretim kurumunun onarımı LC Waikiki tarafından yapıldı.

Yenilenen okulun açılışına Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere, İrpin Belediye Başkanı Oleksandr  Markuşin, LC Waikiki Ülke Müdürü Oleksiy Grişko, Türk Ukrayna İş İnsanları Derneği (TUİD) temsilcisi İnna Knedyk, okul yetkilileri ve öğrenciler katıldı.

Ukrayna’daki savaşta ve Türkiye’de yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Markuşin, desteklerinden dolayı Türkiye Kiev Büyükelçiliği ve LC Waikiki’ye teşekkür etti. Grişko, Büyükelçi Güldere’ye plaket takdim etti.

Konuşmasına “Dost kara günde belli olur” sözleriyle başlayan Büyükelçi Güldere ise Türkiye’nin desteğiyle anaokullarının, ilköğretim kurumlarının ve üniversitelerin onarıldığını belirterek “Dostluğumuz, kardeşliğimiz sonsuza dek sürecek” ifadesini kullandı.

Görüntüler için: https://fb.watch/iKgSlOX5x6/

17.2.2023

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.