İnşaat sektöründe alarm: Ukrbud projeleri dondurdu, binlerce konutzede çözüm bekliyor

Ukrayna’da inşaat sekörünün en büyük oyuncularından biri olan, “gösterge şirket” olarak kabul edilen Ukrbud’un son dönemde yaşadığı sıkıntılar gündemde. Şirketin yarım kalan projelerine para yatıran yaklaşık 40 bin kişi mağdur olurken, bu durumun sektörde domino etkisi yaratabileceğinden endişe ediliyor.

Liga.net’in haberine göre, Kiev’deki en büyük üç emlak yatırım şirketinden biri olan Ukrburd, projelerinin çoğunu dondurdu.

Ukrbud Development şirketinin devredilmesi sonrası ortaya çıkan mali sorunlar nedeniyle onlarca projenin durdurulduğu, para yatırdıkları konutlar tamamlanmayan on binlerce kişinin mağdur olduğu belirtiliyor.

Mağdurlardan bazıları devlet başkanlığı binası önünde eylem yaparken, sosyal medyada örgütlenen konutzedeler geniş katılımlı protesto gösterisi düzenleme çağrısında bulundu.

İflas iddialarını yalanlayan şirket yetkilileri ise vatandaşların konutlarına kavuşmaları için başla müteahhitlerle görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

2004 yılından bu yana faaliyet gösteren Ukrbud’un, bugüne kadar üstlendiği 70’den fazla konut projesinin 44’ünü tamamladığı belirtiliyor.

11.12.2019

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.