IMF’den Zelenskiy’e güvence: “Çalışmaya hazırız”

IMF, 21 Temmuzda yapılacak parlamento seçimlerinin ardından Ukrayna ile iş birliğine devam etmeye hazır olduğunu açıkladı.

Bu haber 29 Mayıs 2019 - 8:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İnterfaks ajansının bildirdiğine göre, IMF Ukrayna Misyonu Başkanı Ron van Rooden, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya geldiği toplantıda, IMF’nin Ukrayna’ya finansal destek sağlamya hazır olduğunu açıkladı.

Kiev ile iş birliğinin devamı konusunda herhangi bir engel görmediklerinin altını çizen IMF yetkilisi, “Parlamento seçimlerinin ardından, hükümetin kurulması sonrası, derhal Kiev’e gelerek müzakerelere devam etmeye hazırız” dedi.

Ukrayna’daki erken seçimlerin “ülkede yeniden yapılanma sürecinin hızlandırılması için fırsat” olduğunu savunan Ron van Rooden, Ukrayna’da yolsuzluklarla mücadeleye devam edilmesinin önemini de vurguladı.

Ukrayna Devlet Güvenlik ve Savunma Konseyinin yeni Sekreteri, eski Ekonomi Bakanı Aleksandr Danilyuk, erken seçimler sonrası hükümetin kurulmasının ardından Ukrayna’nın IMF’den yeni kredi dilimini almasının beklendiğini açıklamıştı.

29.5.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.