İhtilalin yıl dönümünde Ukrayna yine karıştı, polisle göstericiler birbirine girdi

Ukrayna, Batı yanlısı ihtilalin dördüncü yıl dönümünde yine olaylara sahne oldu. Göstericiler ile polis arasında arbede yaşandığı, hafif yaralananlar olduğu bildirildi.

Bu haber 21 Kasım 2017 - 22:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ukrayna’da 21 Kasım 2013 tarihinde başlayan ve kanlı çatışmalar sonrası ihtilale devrilen olayların yıl dönümü nedeniyle Kiev’de düzenlenen gösteri sırasında gerginlik yaşandı.

Ukrayna ajanslarının bildirdiğnie göre, Kiev’de Bağımsızlık Meydanı’nda göstericiler ile polis arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Eylemcilerin meydana çadırlar kurduğu, bu sırada polisin müdahalesiyle karşılaştıkları bildirildi. Güvenlik güçleri, kurulan çadırları daha sonra kaldırdı.

Ukrayna’da 21 Kasım 2013 tarihinde, dönemin Cumhurbaşkanı Yanukoviç’in AB ile ortaklık anlaşmasını askıya almasını proteto etmek için Kiev’deki Bağımsızlık Meydanı’na gösteriler başlamıştı. Güvenlik güçlerinin sert müdahalesi sonrası olaylar büyümüş, çıkan çatışmalarda 111 kişi hayatını kaybetmişti.

Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, eski Ukrayna Başbakanı Yuliya Timoşenko ve diğer muhalif gruplrala birlikte Kiev’de bir süredir iktidar karşıtı gösterileri düzenlemeyi sürdürüyor.

22.11.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.