Hayat dersleri: Modern bir Rus kadınının yanında nelere dikkat etmeli?

Soru iddialı; yanıtlar da! Rusya’ya, Rus kadınlarına dair “basmakalıp tespitler” bir yana, modern bir Rus kadını ile arkadaşlık ederken, ya da dostça görüşürken nelere dikkat edilmeli?

Bu haber 02 Ağustos 2018 - 9:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İşte RBTH sitesi yazarlarından Yuliya Şamporova, kimilerinin “feminist bir bakış açısıyla” diye nitelediği, kimilerinin “hedefi vurmuş” dediği bir tavsiye listesi hazırladı. Şu noktalara dikkat:

1. Erkeklerle nasıl selamlaşıyorsanız, kadınlarla da öyle selamlaşın. Gazeteci Mariya Grigoriyan, iş görüşmesinde bir araya geldiği yabancı bir heyetten birileri erkeklerin elini sıkarken, kendi elini öpünce tüm iş yapma hevesini yitirdiğini hatırlıyor.

2. Niyetinizden bahsedin ve sorularınızı doğrudan sorun. Rusya’da bir kadını sinemaya, ya da çay içmeye çağırıyorsanız, sinema izleyeceğinizi ya da çay içeceğinizi düşünecektir. Eğer bunu “sekse giden yol” olarak görüyorsanız bu en hafif tanımla manüplasyona girer ve kadına polise gitme hakkı verir!

3. Gerçek hayatta nasıl kibarsanız, online iken de öyle olun. Bir kadını tanımamanız size onu bir seks objesi olarak görüp hakaretler yağdırma hakkını vermez. Belgesel yazarı Tatyana Kamenetskaya “Tinder” üzerinden yazıştığı bir erkeğin normal bir sohbetin ortasında çıplak fotoğrafını gönderdiğini anımsıyor. Tatyana bunu bir daha yapmamasını söyleyince muhatabı ona “sosyopat” demiş. Genç kadın bunu hem komik, hem korkunç, hem de zavallıca bulduğunu söylüyor.

4. “Şövalye ruhunu” tadında bırakmak gerek. Hesabı ödemek istiyorsanız kadın arkadaşınızdan bunun için izin isteyin. Hesabı ödediyseniz de karşılığında bir şey talep etmeyin ya da bir talep için kendinizde hak görmeyin.

5. Başka kadınların önünde ona iltifat etmekten kaçının. Bu tutumunuz, aynı ortamda bulunan diğer kadınları gücendirebilir. Kaş yaparken göz çıkarmaya gerek yok! (Turkrus.com)

2.8.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.