Fuat Oktay, Ukrayna’da Türk iş dünyasının temsilcileriyle görüştü (VIDEO, FOTO)

Sonat KEREM, Kiev (DHA) – Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin yemin töreni için geldiği Kiev’de Türk vatandaşları ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin yemin töreni için geldiği Kiev’de Türk vatandaşları ile soydaşlarla bir araya geldi.

Oktay, Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği Rezidansı’nda Ukrayna’da yaşayan Gagavuzların, Ahıska Türklerinin ve Kırım Tatarlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Türk vatandaşları ve iş çevrelerini de kabul eden Oktay, Türk Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) Başkan Burak Pehlivan, DEİK Ukrayna İş Konseyi Başkanı Rasim Bekmezci, Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) Başkanı Zafer Özbay, EkoAvrasya Derneği Ukrayna Temsilcisi Evren Damyan ve Lifecell şirketi temsilcisi Bora Ünal ile görüştü.

Görüşmeye Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere, Türkiye-Ukrayna Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Tuğrul Türkeş, Kiev Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Haydar Koçak ve Türk Hava Yolları Kiev Müdürü Dinçer Sayıcı de katıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği rezidansında Romanya Başbakan Yardımcısı Ana Birchall ile de bir araya geldi.

GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN.

20.5.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.