Erdoğan ile Zelenskiy telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile telefon görüşmesi yaptığı bildirildi.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Basın Servisinden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan ve Zelenskiy, Kiev’de yakında yapılması planlanan Ukrayna-Türkiye Yüksek Düzeyli Stratejik İş birliği Konseyi toplantısının ayrıntılarını ele aldı.

İki liderin, Türkiye ile Ukrayna arasında farklı alanlarda iş birliğinin geliştirilmesi temennisini dile getirdikleri ve serbest ticaret anlaşması müzakere sürecinin önemi konusunda mutabık kaldıkları belirtildi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’nin, Kiev’de kısa süre önce düzenlenen Silah ve Güvenlik Fuarı’na Türk şirketlerinin gösterdikleri ilgiden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Ukrayna’nın savunma kapasitesinin artırılmasına yönelik Türkiye ile iş birliğinin önemini vurguladığı kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türkiye’nin Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne ve egemenliğine olan desteğini sürdürdüğünün altını çizerek, Zelenskiy’nin ülkenin doğusundaki Donbass bölgesinde barışı sağlamaya yönelik attığı adımları memnuniyetle karşıladığını dile getirdiği belirtildi.

6.11.2019

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.